اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,واکسن کرونا

واکسن کرونا مهرماه می‌رسد

شرکت داروسازی آمریکایی می‌گوید ممکن است واکسن ویروس کرونا اواخر ماه اکتبر (اوایل مهرماه) در دسترس باشد. به گزارش فارس به نقل…


پرداخت هزینه درمان بیماری ها با بیمه تکمیلیبیمه تکمیلی,بیمه تکمیلی درمان,بیمه درمان تکمیلی

بیمه تکمیلی

 
خیلی از ما دیده ایم که دوست و آشنایمان وقتی بیمار شده اند و خواستند که روند درمانی را در یکی از بیمارستان ها یا کلینیک ها دنبال کنند، یکی از مهمترین دغدغه هایشان پوشش هزینه های درمان است. در صورتی که در چنین مواقعی می بایست به جای متمرکز شدن روی هزینه ها، روی بازیابی سلامتی بیمار متمرکز شد.


اما بالاخره هزینه درمان موضوعی است که باید به صورت جدی به آن فکر کرد. نکته مهم هم این است که باید قبل از بروز بیماری یا مشکل جسمی، به حمایت مالی در زمان بیماری اندیشید. برای این منظور سه راهکار وجود دارد که هر کدام می تواند در جای خود مفید باشد.
 
راهکار اول، پس انداز برای روز مبادا و زمان بروز مشکل جسمی است. درست که حداقل این پس انداز از هیج کاری انجام ندادن خیلی بهتر است، اما در واقع نمی دانیم که چقدر باید پس انداز کنیم و مسئله ای که احتمالاً بروز خواهد کرد چه زمان و با چه سطح از هزینه ای خواهد بود. بنابراین این نوع راهکار کمی شکننده و غیر قابل پیش بینی است.


راهکار دوم، استفاده از بیمه های تامین اجتماعی و خدمات درمانی و یا دفترچه های بیمه سلامت ایرانیان است. این نوع بیمه ها که به آن ها بیمه های اجباری هم گفته می شود، نقش بیمه پایه را دارند. به این صورت که بیمارستان های دولتی و طرف قرارداد این بیمه ها وجود دارند که با مراجعه به آن ها می توانید از خدمات بیمه درمانی در سطح پایه بهره مند شوید.

 

اما استفاده از دفترچه بیمه درمانی یا تامین اجتماعی دو ایراد اساسی دارد. اول اینکه در بسیاری از مراکز درمانی و کلینیک ها و آزمایشگاهها و رادیولوژی و سونوگرافی هایی که برای انجام امور مربوط به بهداشت و سلامت مراجعه می کنیم، هزینه ها را به صورت کامل تحت پوشش قرار نمی دهند. و دوم اینکه سطح خدماتی که در برخی از بیمارستان های دولتی دریافت می کنید، قابل مقایسه با بیمارستان خصوصی نیست. بیمارستان های خصوصی هم که خدمات هتلینگ و رسیدگی قبل و بعد از عمل بهتری دارند، با این نوع بیمه ها طرف قرارداد نیستند.


راهکار سوم، استفاده از بیمه تکمیلی درمان است. بیمه درمان تکمیلی یک نوع بیمه است که توسط شرکت های بیمه بازرگانی ارائه می شود و به دو نوع گروهی و انفرادی وجود دارد. در بیمه تکمیلی درمان گروهی، شما می توانید در جایی که شاغل هستید با قرارداد گروهی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرید. در این نوع قرارداد همه پوشش های یکسان و حق بیمه های یکسان دارند و معمولاً با توجه به گروهی بودن تخفیفات خوبی هم دریافت می کنند و حق بیمه کمتری هم پرداخت می کنند. اما برای افرادی که در شرکت یا سازمانی شاغل نیستند که بتوانند از خدمات بیمه تکمیلی به صورت جمعی استفاده کنند، یک راهکار نهایی وجود دارد: بیمه تکمیلی انفرادی. در این نوع بیمه که به صورت خانواده هم ارائه می شود، شما می توانید خودتان و افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش بیمه درمان قرار دهید. این نوع بیمه نامه ها معمولاً نیاز به پرسشنامه سلامت دارند و حتماً می بایست در زمان صحت و سلامت نسبت به خرید اقدام کنید. چرا که در بیمه های درمان انفرادی غربالگری سختگیرانه ای اعمال می شود.


بیمه تکمیلی انفرادی را از کجا بخرم؟
برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی، به شما بیمه سامان را پیشنهاد می دهیم. این شرکت با طرح های متنوعی که در زمینه بیمه تکمیلی ارائه داده است این امکان را برای شما فراهم آورده که بتوانید با توجه به میزان بودجه ای که برای بیمه درمان اختصاص داده اید، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. در بیمه تکمیلی سامان علاوه بر هزینه های بیمارستانی و عمل های جراحی و پاراکلینیکی، هزینه های مربوط به زایمان و نازایی، خدمات آزمایشگاه، زایمان و ویزیت و دارو و هزینه آمبولانس هم پرداخت می شود.


شرکت بیمه سامان با اکثر بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی در ایران قرارداد دارد و همین بیمارستان های طرف قرارداد بیمه سامان است که می تواند این شرکت را در زمینه بیمه درمان خانواده متمایز سازد. همچنین بیمه سامان با بهره گیری از خدمات پرداخت خسارت مکانیزه توسط درمانت مرکز پرداخت خسارت خود، در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان هم قدم های بزرگی برداشته است.


اقدام کنید، تا قبل از اینکه دیر شود
همانطور که تا بحال متوجه شدید، خرید بیمه درمان مستلزم این است که قبل از بروز مشکل و بیماری اقدام کرده باشید. بنابراین همین نوشته یاشد تلنگری باشد که به یکی از نمایندگان بیمه در سراسر کشور مراجعه کنید یا به سایت سازمان بیمه سلامت بروید و درخواست بیمه درمان یا بیمه تکمیلی کنید. چرا که بعد از بروز مسئله، کمتر سازمان یا شرکت بیمه ای را پیدا می کنید که بتواند شما را تحت پوشش قرار دهد. همین تعلل می تواند برای شما هزینه های بسیار زیاد مالی و استرس های جبران ناپذیر را در زمان بیماری به همراه داشته باشد.


توصیه می کنیم همین امروز درباره بیمه درمان تحقیق کنید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------